Udany góralski Sylwester w Żywcu

Od pewnego czasu panuje moda na spędzanie sylwestra w nietypowy sposób z dala od hucznych przyjęć czy prywatek, dlatego coraz więcej osób decyduje się na  przywitanie Nowego Roku w górach. Z pewnością, szczególnie atrakcyjnym miejscem na zabawą sylwestrową jest Beskid Żywiecki gdzie czeka na nas wiele atrakcji. Przede wszystkim, największym zainteresowaniem wśród górskich miejscowości w tymże regionie cieszy się Żywiec, który głownie jest znany z wyśmienitego piwa, ale tak naprawdę jest to urokliwy zakątek wprost wymarzony na udanego sylwestra.

Nie ulega wątpliwości to, iż żywiecczyzna to raj dla amatorów białego szaleństwa na śniegu, gdyż zapalni narciarze i snowboardziści mogą się poczuć tam jak ryba w wodzie. Oczywiście, mogą oni korzystać z rewelacyjnie przygotowanych stoków, oświetlanych przez całą noc. Oprócz tego, turyści mają do dyspozycji wiele punktów gastronomicznych, w których można zasmakować przepysznych, regionalnych potraw. Warto wspomnieć o tym, iż najbardziej znany jest sylwester narciarski w Korbielowie, gdzie głównym punktem programu jest ognisko, na którym pieczony jest prosiaczek przyrządzany według ściśle szczerzonych receptur przekazywanym z pokolenia na pokolenie.

Kolejną atrakcją dla turystów jest sylwestrowy kulig, który odbywa się przy świetle pochodni oraz księżyca i z pewnością dostarcza wszystkim uczestnikom niesamowitych wrażeń na całe życie. Nie ulega wątpliwości to, iż przemierzanie kolejnych odcinków trasy pomiędzy drzewami pokrytymi pierzyną śnieżną jest niezwykłym doświadczeniem. Do tego dochodzą jeszcze groźnie wyglądające szczyty i przeraźliwe odgłosy leśnej zwierzyny, po prostu trzeba to przeżyć, gdyż nie da się tego opisać w paru sowach. Ponadto, amatorzy pieszych wędrówek górskich, mogą udać się na spacer po jednym ze szlaków, ale pod warunkiem, iż nie ma zagrożenia lawinowego. Jednak największym zainteresowaniem cieszy się góralski sylwester, na którym nie może zabraknąć skocznej muzyki, regionalnych tańców, barwnych strojów i bezwzględnie smakowitego jadła jak i napojów, także tych mocniejszych, które skutecznie rozgrzewają w mroźną, sylwestrową noc. Przede wszystkim, najczęściej zabawa odbywa się przy ognisku, ale nie jest to normą. Poza tym, obowiązkową atrakcją sylwestra jest pokaz sztucznych ogni, składanie noworocznych życzeń, po których zabawa trawa do bladego świtu, czasami nawet i dłużej.

Za sylwester w Żywcu przemawia to, iż to miasto jest równie bardzo atrakcyjne pod względem kulturowym, gdyż nie brakuje tam wspaniałych zabytków będącymi perełką architektury na skalę światową. Trzeba także mieć na uwadze to, iż baza noclegowa w tymże regionie jest bardzo dobrze rozwinięta, ponieważ turyści mają do dyspozycji nie tylko drogie hotele, ale i tańsze pensjonaty, gospodarstwa agroturystyczne czy kwatery prywatne. Z pewnością, o rezerwacji noclegu musimy pomyśleć dużo wcześniej, aby znaleźć miejsce, które będzie odpowiadało wszystkim naszym oczekiwaniom i w dodatku nie będzie kosztowało nas fortunę.