Noclegi, hotele i domki w Żywcu

W ostatnim czasie na żywiecczyznę przybywa coraz więcej turystów, którzy są zachwyceni malowniczą przyrodą Beskidów, bogactwem zabytków, wspaniałymi szlakami górskimi oraz co najważniejsze doskonale rozwiniętą baza noclegową Przede wszystkim, w Żywcu nie brakuje noclegów o różnym standardzie, których wybór możemy uzależnić od naszych możliwości finansowych. Jednak, gdy wybieramy się do Żywca w okresie letnim lub zimowym, zwłaszcza na sylwestra, to musimy dużo wcześniej zarezerwować pokój lub domek, by później nie być niemile rozczarowanym brakiem wolnych miejsc w np.  hotelach.

Oczywiście, największym zainteresowaniem cieszą się pokoje w pensjonatach, w których przeciętny koszt za jedną noc na osobę wynosi w granicach 40-50 złotych. Jednak ta cena jest do negocjacji, gdy w danej placówce planujemy spędzić dłuższy urlop. Ponadto, najczęściej mamy tam zagwarantowany dostęp do aneksu kuchennego lub mamy możliwość skorzystania  z mieszczonej się w nim stołówki i wykupienia obiadów. Oprócz tego, równie korzystnym rozwiązaniem dla turystów jest zarezerwowanie noclegu w jednym z gospodarstw agroturystycznych, gdzie mamy możliwość spożywania posiłków przygotowywanych na bazie ekologicznych produktów. Poza tym, chyba najtańsze są  noclegi na kwaterach prywatnych, dlatego najczęściej korzystają się nich studenci, którzy przeważnie muszą liczyć z groszem.

Nie ulega wątpliwości to, iż bardzo modne jest również wynajmowanie domków, które najczęściej położne są w malowniczych zakątkach, np. obok szlaków turystycznych, jeziora czy podnóża szczytu. Przede wszystkim, możemy czuć się w nich swobodnie, a ponadto są rewelacyjnie wyposażone, zawierają nie tylko sypialnie, których ilość uzależniona jest od powierzchni domku, ale i aneks kuchenny, salon, węzeł sanitarny. Kolejną ich zaletą jest to, że są niezwykle przytulne dzięki temu, iż najczęściej są wykonane z pięknie zdobionych bali, zarówno kwadratowych, okrągłych czy prostokątnych. Ponadto, domki letniskowe to wręcz idealne rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi czy tez grypy przyjaciół, którzy chcą miło spędzić czas w większym gronie. A, co najważniejsze koszt wynajmu domki nie jest bardzo wysoki, zwłaszcza gdy podzielmy go przez wszystkich lokatorów.

Natomiast, dla osób, które cenią sobie wygodę, zarezerwowane są hotele, które w swej ofercie posiadają luksusowe apartamenty i pokoje urządzone z klasą. Trzeba powiedzieć o tym, iż turyści mogą w nich korzystać z basenu, SPA, sauny oraz mają zagwarantowany dostęp do restauracji posiadającej w swym menu same smakołyki. Poza tym, niektórzy także decydują się na wypoczynek w ośrodkach uzdrowiskowych, gdzie mogę również skorzystać z wielu zabiegów rehabilitacyjnych i upiększających. Ale warto mieć na uwadze to, iż nie wszyscy mogą sobie pozwolić na tę formę zakwaterowania, gdyż jest ona dosyć kosztowna.

Z pewnością, planując wakacje w Żywcu, nie musimy się martwić o to, iż nie będziemy mieli się, gdzie zatrzymać, bowiem tamtejsza baza noclegowa jest naprawdę na wysokim poziomie. 


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 18177 bytes written, possibly out of free disk space in /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught Exception: Comet Cache: failed to write cache file for: `/noclegi-kwatery-i-domki-w-zywcu/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`. in /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-includes/functions.php(3728): ob_end_flush() #2 /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #4 /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #5 /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdown') #6 [internal function]: in /home/uov/public_html/wyprzedaz.waw.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435